Кафедра фінансів та кредиту
Випускаюча кафедра фінансів створена в 1995 році.
Кафедра фінансів і кредиту веде підготовку бакалаврів за напрямом підготовки "Фінанси і кредит" та спеціалістів зі спеціальності «Фінанси і кредит».
Спеціальність акредитовано за ІІI рівнем акредитації, що дає право на видачу диплома бакалавра і спеціаліста державного зразку.
Мета кафедри - підготовка висококваліфікованих фахівців, які є конкурентоспроможними на ринку праці, вміють ефективно використовувати отримані знання та практичні навички для здійснення фінансової роботи у сфері державних фінансів та на фінансовому ринку.
Основне завдання кафедри – проведення усіх видів навчально-методичної та наукової роботи, орієнтованої на забезпечення фахової підготовки випускників на рівні, достатньому для самостійного прийняття фінансових рішень.
Політика кафедри – створення цілісної системи заходів з удосконалення технологій навчання в контексті завдань Болонського процесу, розширення обсягів впровадження активних методів навчання з широким залученням комп’ютерних засобів, органічне поєднання освітньої діяльності та наукових досліджень з метою забезпечення високої якості підготовки майбутніх фахівців.
Професорсько-викладацький склад кафедри сформований із досвідчених фахівців і складає 11 викладачів, з яких 1 професор, 6 кандидатів наук, доцентів.
До навчального процесу залучаються також керівні спеціалісти банків, які працюють на кафедрі за сумісництвом. Колектив кафедри з метою підвищення якості викладання проводить цілеспрямовану методичну роботу, застосовує прогресивні форми навчання, практикує читання проблемно-дискусійних лекцій, проводить заняття з використанням практичних ситуацій у банківській справі, розробляє завдання щодо розв’язання проблемних ситуацій, використання структурно-логічних схем. На кафедрі систематично оновлюються лекційні курси, плани практичних занять та самостійної роботи.
Викладачі кафедри щорічно беруть активну участь у науково-методичних конференціях університету з питань удосконалення змісту та форм організації навчального процесу відповідно до міжнародних стандартів, беруть участь у науково-дослідній роботі.
Структура навчально-виховного процесу підготовки фахівців спрямована на виконання вимог освітньо-кваліфікаційних характеристик та освітньо-професійних програм з підготовки бакалаврів і спеціалістів, які розроблені на підставі сучасного вітчизняного та міжнародного досвіду, та відповідають вимогам Державних стандартів освіти.
Кафедра веде навчання за наступними дисциплінами:
- Фінанси
- Міжнародні фінанси
- Фінансове право
- Гроші та кредит
- Бюджетування суб’єктів господарювання
- Фінансова звітність
- Місцеві фінанси
- Бюджетна система
- Фінансова діяльність суб’єктів господарювання
- Фінанси у системі планування
- Фінанси підприємств
- Бюджетний менеджмент
- Банківські операції
- Грошово-кредитні системи зарубіжних країн
- Фінансовий ринок
- Фінансовий аналіз
- Податкова система зарубіжних країн
- Страхування
- Страхові послуги
- Фінансова санація та банкрутство підприємств
- Фінанси зарубіжних корпорацій
- Податкова система
- Податковий менеджмент
- Фінансовий менеджмент
- Ринок Фінансових послуг
- Соціальне страхування
- Організація МКРО в банках
- Фінансування міжнародних проектів
- Міжнародний фінансовий менеджмент
- Міжнародні кредитно-розрахункові і валютні операції